DEAŞ Yine El Bab'a Saldırdı: '5 Asker Şehit Oldu'

Suriye'deki terör örgütlerine yönelik yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, bugün El Bab bölgesinde DEAŞ'lı teröristler yine saldırı düzenledi. Çıkan çatışma sonrası 5 Türk askeri şehit olurken, 10 asker de yaralandı.

DEAŞ Yine El Bab'a Saldırdı: '5 Asker Şehit Oldu'

170'inci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik yürütülen operasyonlar sırasında, sabah saatlerinde DEAŞ'lı teröristler ile Mehmetçik arasında çatışma çıktı. Halen devam ettiği bildirilen çatışmalarda 5 asker şehit oldu, 10 asker ise yaralandı. Saldırının ardından DEAŞ terör örgütü unsurlarının bulunduğu alanlar, karadan ve havadan ateş altına alındı. Yaralı askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, bugün saat 11.30'da 1, saat 14.40'da ise 4 şehidin cenazesi helikopter ile Gaziantep'e getirildi.

Dün 5 Asker Şehit Olmuştu

DEAŞ'ın dün yine aynı bölgede düzenlediği intihar saldırısnda 5 askerimiz şehit olmuştu.  Bugün de 5 askerin daha şehit olmasıyla, Fırat Kalkanı Harekatının başladığı geçen 24 Ağustos'tan bu yana şehit düşen asker sayısı 66'ya yükseldi.

DHA

el bab deas
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi