Cami'de Referandum'a "Evet" Konuşması Tepki Çekti

Oda Tv'de yayınlanan habere göre, Başkanlık Sistemi'nin tartışıldığı bu günlerde, geçtiğimiz Cuma günü Ümraniye'de bulunan bir camide imam Hüseyin Güleç'in, referandumda 'Evet' oyu kullanılması için yönünde konuşması gündem oldu.

Cami'de Referandum'a

Başkanlık sisteminin de içinde bulunduğu Anayasa değişiklik teklifinde sandığa gidecek olan vatandaşlar arasında tartışmalar devam ederken Ümraniye'de bulunan cami imamının 3 Şubat Cuma günkü vaazı gündem oldu. 

Oda Tv'de yer aldığı ses kaydına göre, geçtiğimiz Cuma namazında Ümraniye'deki Modoko Cami imamı Hüseyin Güleç'in 'Evet' oyu verilmesi yönündeki vaazı tepki çekti. İmam Güleç'in 'Hayır' oyu verecek olan vatandaşları gafillkle suçlandığı vaazda, AKP döneminde açılan köprü ve otoyolların isimlerini söylemesinin sonrası “Bugünkü hayırcılar, kimdir bunlar? Dünyanın en büyük havalimanını istemeyenler. Yavuz Selim Sultan Köprüsü'nü hazmedemeyenler. Gözünüze dizinize dursun dedi ya Başbakan durmasın gözleriniz dizlerinize aksın aksın. Utanmadan gezsin onlar. İşte bunlara karşı çıkanlar Marmaray, Avrasya ve Esenler istemeyen hayırcılar bunlar işte hayırcılar” ifadelerini kullanması dikkatlerden kaçmadı.

 

Numan Kurtulmuş'a Soruldu?

Tepki çeken "evet" vaazı, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'a da soruldu. Kurtulmuş, yapılan vaaz ile ilgili yorum yapmazken "Türkiye bir Libya, Irak, Suriye olmadıysa sebebi sandığın ortada olmasıdır. Türk halkı darbecileri bile sandıkla indirebilmiştir. Kimisi evet diyecek, kimisi hayır diyecek. Bu bir parti seçimi değildir, burada farklı partiler evet etrafında kanaat belirtiyor. Hayırda da aynı şekilde. Kimse demokratik bir yarış olacaktır, millet ne derse başımızın gözümüzün üzerinedir. Pozitif bir kampanya yürütüyoruz" dedi.

cami evet Ümraniye numan kurtulmuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi