Robin van Persie Yaptığı Hareketi Sonrası Nouma'dan Açıklama

Dün oynanan ve olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde Hollandalı Futbolcu Persie'nin yaptığı hareket tepkilere neden oldu. Yıllar önce aynı hareket yüzünden ceza alan Pascal Nouma açıklamalarda bulundu.

Robin van Persie Yaptığı Hareketi Sonrası Nouma'dan Açıklama

Ziraat Türkiye Kupası son 16 mücadelelerinde dün karşı karşıya gelen Beşiktaş - Fenerbahçe maçına olaylar damgasını vurdu. Robin van Persie ile Tosic arasında yaşanan ve Tosic'in kırmızı kart görmesinin ardından Hollandalı Persie'nin elini şortunun içine sokması, Beşiktaşlı taraftarlardan sert tepki aldı. Kırmızı kart gören Tosic'in de neden bu kadar sinirlendiği belli oldu. Aynı hareket yüzünden 7 ay ceza verilen Beşiktaş'ın eski oyuncusu Pascal Nouma açıklamalarda bulundu.

Nouma, "Dün maçı işlerimden dolayı, İstanbul dışında seyrettim. Perise, maçın başından beri farklı şeyleri kovaladı durdu. Sonuçta da kendi çapında başarılı oldu. Maçtan sonra sonra telefonum susmadı, Persie tombala yapmış, hatta bonus olarak dililyle de bir şeyler yapmış. Herkes benim fikrimi soruyor. Önce şunu belirtmek isterim, ben hiçbir sporcunun benim aldığım 7 aylık ceza gibi bir cezayı almasını istemem, benim futbol hayatımı bitirdiler. İki hareket arasında hiçbir fark yok. Eğer bu düzen renkler için farklı çalışıyorsa ya Persie'ye de aynı cezayı verirler ya da TFF ve Yıldırım Demirören benden özür diler. Beni linç etmişlerdi." şeklinde konuştu.

PFDK'dan Fenerbahçeli Persie'ye ceza verip verilmeyeceği hakkında henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

pascal nouma robin van persie tosic
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi