Instagram'da 'Canlı Yayın' Özelliği Aktive Edildi | Nasıl Yayın Yapabilirsiniz?

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram'da canlı yayın özelliği aktif edildi. Bu özelliğin başlamasının ardından kullanıcıların aklına "Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır?" sorusu geldi. İşte canlı yayın yapabilmeniz için yapmanız gerekenler.

Instagram'da  'Canlı Yayın' Özelliği Aktive Edildi | Nasıl Yayın Yapabilirsiniz?

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Instagaram'ın en yeni özelliği aktif edildi. Artık kullanıcılar instagram'da canlı yayın yapabilecekler. Bu özelliğin tanıtılmasının ardından kullanıcıların aklına ilk gelen soru "Instagram'da nasıl canlı yayın yapılır?" oldu. Öncelikle canlı yayın yapabilmeniz için Instagram'ın son sürümünün akıllı telefonunuza indirmiş olmanı gerekiyor. 

"Canlı Yayın" butonuna "Hikayeler (Stories)" kısmından ulaşabilirsiniz. Canlı yayın özelliği,  tıpkı hikayeler kısmında olduğu gibi videonuzu kaydediyor ama bu sefer yayın takipçilerinize canlı olarak yapılıyor. Aşağıdaki resimde olduğu gibi "Start Live Video" butonu sizde de gözüküyorsa artık canlı yayın yapabilirsiniz demektir. Eğer bu buton, Instagram'ınız güncel olmasına rağmen gözükmüyorsa telaş yapmanıza gerek yok. Çünkü canlı yayın özelliği Türkiye'de bazı kullanıcılarda aktif edildi. Sizinki de en kısa sürede aktif edilecektir.

 

Instagram'ın bu son özelliği aktif edilince, birçok kullanıcı bu özelliği keşfetmeye çalışırken, binlerce takipçiye sahip fenomenler hemen canlı yayın yapmaya başladı. 

instagram canlı yayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi