Banyo Lifleri Mikrop Saçıyor

İnsanın stresini banyodan başka ne atabilir ve vücudunu banyo kesesi ile masajdan daha iyi ne canlandırabilir? Ancak banyoda kullandığımız lifler, bakterilerin çoğalmasına olanak sağlıyor.

Banyo Lifleri Mikrop Saçıyor

Dünya hekimleri ve dermatologları bu konuda tuzağa düşmememiz için bizleri uyarıyor. Yapılan araştırmalarda ortaya sonucunda, lifli banyo keseleri vücudumuza yarardan çok zarar vermektedir.

"Journal of Clinical Microbiology" bilimsel ve tıbbi dergisinde çıkan makaleye göre, olağan dışı file kaplı ve lifli banyo keseleri bakterilerin çoğalması için uygun bir ortam yaratır. Çünkü çoğumuzun banyo yaptıktan sonra banyo liflerini nemli ve sıcak ortamda saklıyoruz. Bu da mikroorganizmaların oluşmasına ve gelişmesine yol açıyor.

Dolayısıyla bir sonraki keselenme de bakteriler cilde nüfuz ediyor. Bu da çeşitli cilt iltihaplarına neden oluyor. Ünlü Dermatolog Matthew Nayt ve meslektaşlarının yüzde 98 tarafından, lifli banyo keselerini bir aydan fazla kullanılmaması gerektiği öneriliyor.

Banyo aksesuarlarımızın bakteri yuvasına dönmemesi için, banyodan sonra nemli ortamlarda kurutmamalı ve güzelce temizlemeliyiz. 

banyo mikrop
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi