Adil Kullanım Kotası Kalkıyor Mu? Bakan Arslan Tarih Verdi

İnternet kullanıcılarını sevindiren haber Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan geldi. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği Adil Kullanım Kotası'nın 2018'de kalkacağı açıklandı. Peki Adil Kullanım Kotası (AKK) başka bir deyişle Adil Kullanım Noktası (AKN) ne zaman kalkacak?

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor Mu? Bakan Arslan Tarih Verdi

Son yıllarda artan veri kullanımı sonucu internet kullanıcılarının en çok şikayet ettiği Adil Kullanım Kotası (AKK) veya Adil Kullanım Noktası (AKN) 2018'de kalkacağı açıklandı. Açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapıldı. Bakan Arslan katıldığı bir televizyon programında, internet kullanıcılarına sorun olan kota aşımı ile ilgili çalışma yaptıklarını ve Adil Kullanım Kotası'nın 31 Aralık 2018'de tamamen kaldırılacağını belirtti.

SMS İle Bilgilendirme

Adil Kullanım Kotası'nın tamamen kaldırılma sürecinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, kullanıcıların belli bir limiti aştıktan sonra internet hızına ilişkin bilgilendirmek için yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda kullanıcı AKK değerinin %80 - %100'ne geldiğinde kullanıcıya SMS yoluyla bilgilendirme yapılacağı bildirildi.

kota aşımı adil kullanım kotası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi