Facebook'ta Yayılan 'Yarın Teslim Tarihi' Paylaşımı Gerçek Mi?

Facebook'ta kısa sürede dalga dalga büyüyen 'Yarın Teslim Tarihi' başlıklı paylaşım gerçekten doğru mu? Söz konusu paylaşımda kullancılara ait tüm bilgilerin Facebook tarafından erişime açılacağı ve Facebook’un kişi haklarını ihlal edeceği açıklanıyor.

Facebook'ta Yayılan 'Yarın Teslim Tarihi' Paylaşımı Gerçek Mi?

Facebook'ta kısa sürede büyüyen ve birçok kullanıcının kendi duvarında paylaştığı 'Yarın Teslim Tarihi' isimli yazı ile kullancılara ait tüm bilgilerin Facebook tarafından erişime açılacağı ve Facebook’un kişi haklarını ihlal edeceği açıklanıyor. İlk olarak bu paylaşımın hiçbir anlam ifade etmediğini ve bu paylaşımların tamamen etkileşimi arttıramaya yönelik bir olduğunu belirtmeliyiz. 

Söz konusu paylaşım, Facebook hesabınız çalınması durumunda, terör propagandası yapılan mesajların atılması veya terör örgütlerinin desteklenmesi gibi suç unsuru içeren paylaşımların yayımlanması durumunda gönderilerden kullanıcıların sorumlu olmadıklarını beyan ediyorlar. Ancak Facebook, paylaşılan gönderilerden kullanıcının mesul olduğunu daha önceden belirtmiştir. Ama korkmanıza gerek yok çünkü hesabınız çalınırsa ve suç unsuru içeren paylaşımlar gönderilse bile, IP kontrolü yapılabilir ve gönderinin konumu belirlenebilir.

 

'Yarın Teslim Tarihi' isimli o sahte paylaşım

facebook
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi