Abdullah Gül, Fetullah Gülen Sorusuna Ne Cevap Verdi?

Türkiye'nin 11'ci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Darbe Komisyonu'nun kendisine yönelttiği Fetullah Gülen ile iligili soruya “Siyaset hayatımda bu yapı ve lideriyle ilişkim olmadı” yanıtını verdi.

Abdullah Gül, Fetullah Gülen Sorusuna Ne Cevap Verdi?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun kendisine sorduğu soruların yanıtladı.

Darbe Girişimini Ben Dahi Tahmin Etmiyordum

Abdullah Gül, ''Darbe girişimini koruma müdüründen öğrendim. Evi korumaya aldıklarını, çatışmaya hazır olduklarını gördüm. Darbe girişimini ben dahi tahmin etmiyordum'' diye konuştu. 11. Cumhurbaşkanı, "MİT Müsteşarı olayıyla cemaat mensuplarının devlet kurumları içerisinde birlikte hareket ettiğini, savcı değişikliğinin de HSYK'da kilitlenmesi üzerine net olarak gördüm'' dedi.

 

17-25 Aralık sürecinde bunun tamamen organize bir hareket olduğuna dair kanaatinin pekiştiğini ifade eden Gül, "Bu yapıyla bağlı olduğu bilinen bazı yayın organlarının aşırı ve saldırgan propagandaları beni ilk rahatsız eden hususların başında geldi" değerlendirmesinde bulundu.

 

Haklarında Kayda Değer Bir Bilgiye Sahip Değilim
 

''FETÖ hakkında kapsamlı bir rapor iletilmesi veya sunum yapılması talebi de söz konusu olmamıştır'' diyen Abdullah Gül, "2004 yılında MGK'da genel irtica sunumları içerisinde 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök bizzat bu yapı üzerine dikkat çektiklerini hatırlıyorum" ifadelerini kullandı.

Gül, yanıt metninde, "Gerek siyaset öncesi gerek siyaset devlet hayatımda bu yapıyla veya lideri olan şahısla bir ilişkim olmadığı cihetle, haklarında ne şahsi tecrübeye ne de kayda değer bir bilgiye sahip değilim" dedi.

abdullah gül fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi