Akrabasının Evine El Bombası Attı

Van'da iddialara göre arazi anlaşmazlığı bulunan akrabasının evine el bombası atan ve 1 kişinin ölümüne 1 kişinin de yaralanmasına sebep olan Hacı Şimşek gözaltına alındı.

Akrabasının Evine El Bombası Attı

Van'da 28 Aralık'ta Hacı Şimşek,  iddialara göre arazi anlaşmazlığı bulunan akrabası Cercis Örkmen'nin oturduğu evin camından içeri el bombası attı. El bombasının patlaması sonucunda ağır yaralanan Cercis Örkmen ve eşi Meryem Örkmen hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahlelere rapmen Cercis Örkmen kurtulamadı. Eşi Meryem Örkmen ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Van Emniyet Müdürlüğü ekipler, saldırının Cercis Örkmen'i iyi tanıyan biri tarafından yapıldığı üzerinde durdu. Polis ekipleri Örkmen'in yakın çevresini mercek altına alarak, soruşturmayı derinleştirdi. Polis elde ettiği 200 saatlik güvenlik kamerası görüntüleri üzerinde inceleme yaparken, saldırının Örkmen'in akrabası olan Hacı Şimşek tarafından yapıldığı şüphesi üzerinde duruldu.

Şüpheli Hareketleri Ele Verdi

Tüm bunlar yaşanırken polis Hacı Şimşek'i takibe aldı. Örkmen'in taziyesine giden Hacı Şimşek'in tedirgin hareketleri polisin dikkatini çekerken, görüntülerden de saldırının Şimşek tarafından yapıldığı tespit edildi. Saldırıyı gerçekleştiren Şimşek, burada gözaltına alınırken, ikametinde de Özel Harekat polislerinin katılımıyla arama yapıldı. Yapılan aramada Şimşek'in saldırıda kullandığı kıyafetler ile kullanıma hazır bir el bombası ele geçirildi.

 

Her Şeyi İtiraf Etti

Gözaltına alınan ve emniyet müdürlüğünde sorgusu süren Hacı Şimşek, verdiği ifadede her şeyi itiraf etti. Arazi anlaşmazlığı yüzünden saldırıyı gerçekleştiren Şimşek çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  

DHA

van el bombası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi