Başbakan Yıldırım'ın Rusya Başbakanı Medvedev Görüşmesi

Bugün Başbakan Binali Yıldırım ile Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Moskova'da bir araya geldi. Bir kısmı basına açık yapılan toplantıda Yıldırım, iki ülkenin bölgede terörle mücadele ve barışın sağlanması bakımından da önemli bir konumda olduğuna dikkati çekti.

Başbakan Yıldırım'ın Rusya Başbakanı Medvedev Görüşmesi

Rusya'nın başkenti Moskova'daki başkanlık rezidansında bir araya gelen Türkiye Cumhuriyet Başbakanı Binali Yıldırım ile Rusya Federasyonu Başbakanı Dimitri Medvedev, iki ülke arasındaki ilişkilerden ve bölgesel gelişmelerden bahsetti. Bir kısmı basına açık yapılan toplantıda, iki ülkenin bölgede terörle mücadele ve barışın sağlanması bakımından da önemli bir konumda olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Bir yıllık tatsız dönemin sona erdiğini hep beraber görüyoruz. Bir yılın bize getirdiği olumsuz tecrübeyi değerlendirerek ilişkilerimizi stratejik düzeyde eskisinden daha da iyi bir noktaya taşıyabiliriz. Bu mümkün, geçmişte örnekleri var." diye konuştu.

 

 

Kaybedilen Zamanın Onarılmasını İki Ülkede Arzu Ediyor

Ticaret, turizm, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere, ortak büyük projelerin kaldığı yerden artan bir hızla sürmesinin ve kaybedilen zamanın onarılmasının her iki ülke tarafından arzu edildiğini anlatan Yıldırım, "Özellikle ağustos ayından bu yana attığınız adımları takip ediyoruz. Bunun için teşekkür ediyoruz ancak iyileşmede kademe kademe ilerleme yönteminin biraz daha hızlandırılmasının daha faydalı olacağı kanaatimizi de ifade ediyoruz. Bu konuları gerek bakanlarımız kendi aralarında gerekse biz başbakanlar olarak bütün detaylarıyla görüşeceğiz. Ziyarette, şahsıma ve heyetime gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

 

Medveded: "Türkiye - Rusya İlişkilerinde Zor Dönem Geride Kaldı"

Türkiye-Rusya ilişkilerinde zor bir dönemin geride kaldığının altını çizen Rusya Başbakanı Medvedev, "Hem objektif hem de subjektif nedenlerden ötürü iki ülke ticari ilişkilerinde duraklama yaşandı ancak biz büyük ortak projelerimizin gerçekleştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bugünkü görüşmelerin hedefi ekonomi, yatırım ve kültür alanındaki ilişkilere ivme kazandırmaktır." dedi.

DHA

binali yıldırım medvedev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Kış Tatili Hazırlıkları Başladı | Kayak Merkezlerindeki Kar Kalınlıkları
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi