TEOG Sınavına Saatler Kaldı

Öğrencilerin heyecanla beklediği TEOG sınavına kısa bir süre kaldı. TEOG sınavında hangi branş ne zaman gerçekleşecek ? TEOG sınavı ne zaman ? Tüm bu soruların cevabı haberimizde.

TEOG Sınavına Saatler Kaldı

TEOG Sınav Tarihleri

 

TEOG sınavı ilk oturumu  23 Kasım Çarşamba - 24 Kasım Perşembe tarihinde yapılacak. Mazeret sınav ilk oturum için 10 Aralık - 11 Aralık tarihleri arasında yapılacak. İknici oturum için sınav tarihi 26 Nisan - 27 Nisan tarihleri olarak belirlendi. İkinci oturum mazeret sınavı ise 20 Mayıs 21 Mayıs 2016 tarihlerinde olacaktır.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklancak?

Sınavlar yapıldıktan sonra sonuçlar 2017 Ocak'ta açıklanacak.

Sınavın detaylı bilgisine BURADAN ulaşabilirsiniz. 

TEOG Sınav Oturumları ve Detayları

TEOG - 2016 sınavlarda uygulanacak sistem; 23 Kasım'da yapıalcak olan ortak sınavların ilki Türkçe olacak. Saat 09:00'ta başalaycak ve 20 sorulurken, öğrencilere 40 dakika süre verilecek. İkinci sınav Matematik ise saat 10:10'da başlayacak yine öğrencilere 20 sorulurken, 40 dakika süre verilece. Son sınav ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı olacak. Saat 11:20'de başlayacak olan sınavda öğrencilere yine 20 sorulacak ve süre yine 40 dakika.

24 Kasım'da yapılacak olan ortak sınavların ikinci oturum sistemi;  Saat 09.00'da başlayacak olan ilk sınav Fen Bilimleri olacak. Sınavda öğrencilere 20 soru sorulacak ve 40 dakika süre verilecek. Fen Bilimlerinden sonra ikinci sınav T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı olacak ve bu sınav 10.10'da başlayacak. Öğrencilere yine 20 soru sorulurken süre 40 dakika olacak. Son sınav ise Yabancı Dil sınavı olacak ve 11:20'de başlayacak.Yine öğrencilere 20 sorulurken, 40 dakika süre verilecek.

Yanlış Cevaplar Doğruları Götürecek Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavlarda ÖSYM sistemini kullanmayacağını açıkladı. Öğrencilerin verdiği yablış cevaplar, doğru sorularını etkilemeyecek.

teog sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi