Vergi Borcu Yapılandırmasında Bugün Son Gün !!

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren vergi borcu yapılandırmasına olanak sağlayan düzenleme için son başvuru tarihi 25 Kasım. Vergi borcu nasıl yapılandırılır?

Vergi Borcu Yapılandırmasında Bugün Son Gün !!

Milyonlarca vatandaşa kolaylık sağlayan vergi borcu yapılandırmaya olanak sağlayan düzenleme için son tarih 25 Kasım olarak açıklandı. 

Vergi Borcu Yapılandırma Hangi Borçları Kapsamakta?

Bu düzenleme, tüm vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve  zamları, Yurt -Kur öğrenim ve katkı kredisi borçları, SGK ve belediyele borçları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, seçim, HGS - OGS cezalarını kapsamaktadır. 

Borcu Nereden ve Nasıl Sorgulayacaksınız?

Sizin bilmediğiniz veya hatırlamadığınız bir borcunuz olabilir. Borcunuzu gib.gov.tr internet sitesinden veya mobil uygulamasından kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. İnternet sitesine veya mobil uygulamaya girdiğinizde size T.C. Kimlik numaranızı, kimlik bilgilerinizi ve annenizin kızlık soyadı gibi alanları doldurduktan sonra varsa borcunuzu öğrenebilirsiniz. 

Yapılandırmada Borcun Ne Kadarı Silinecek ? 

Düzenlemede, idari para cezalarında gecikme cezalarının yanı sıra asıl borcun da yüzde 50'si silinecek. Vergi dairesindeki toplam borç 50 lira ve altındaysa bu tamamen silinecek. Vatandaş bu borcu ödemekten kurtulacak.

Hangi Döneme Ait Borçlar Silinecek ?

Düzenleme de 30 Haziran 2016 dahil olmak üzere geçmiş dönem borçlarını kapsamaktadır. Temmuz ayı ve sonraki dönem borçları bu düzenlemede yer almamaktadır.

Ödeme Şekilleri

Vatandaşların borçlarını 2 çeşit şekilde ödeyebilme imkanları var. Peşin ve taksitli olmak üzere ödenebilecek. 

Taksitle ödemek isteyen vatandaşlar, borçlarını iki aylık dönemler halinde ödenebilecek. 6 taksit (12 ay), 9 taksit (18 ay), 12 taksit (24 ay), 18 taksit 36 ay vade ile ödeme yapılabilecek.

 

vergi borcu SGK yapılandırma af
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?