KPSS Adaylarına Önemli Uyarı

Pazar günü yapılacak ortaöğretim düzeyindeki Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylar için uzmanlardan önemli uyarı geldi. KPSS sınavına girecek olan adayların, sınava kimlik ve sınav giriş belgesi dışında dışında başka bir şey getirmeleri durumunda sınavları iptal edilip, hapis cezasına kadar dava açılabilecek.

KPSS Adaylarına Önemli Uyarı

KPSS Sınavına Girecek Adaylar İçin Uyarılar

Uzmanlar, Pazar günü yapılacak olan ortaöğretim düzeyindeki Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS)  3 milyon 500 bin adayı ilgilendiren uyarılarda bulundu.  KPSS sınavına katılacak olan adayların, sınav yerine kimlik ve sınav giriş belgesi haricinde bir araç gereç getirecek olmaları durumunda, sınavlarının iptal edileceği ve 1 ile 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılabileceği uyarılarında bulunuldu. 

Sınav yerine toplu taşıma araçlarını kullanarak giden adaylar için ise kullandıkları ulaşım kartlarını dahi sınav yerine götürmemeleri gerektiğini, girişte ulaşım kartı alınmamış ve sınav sırasında ortaya çıkarsa sınavın iptal edileceğini belirtildi. ÖSYM, sadece sınava giriş belgesiyle kimlik dışında salona bir şey alınmaması konusunda uyarılarına devam ettiği ifade edildi.

DHA

kpss aday uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi