Fenerbahçe Üniversitesi TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Üniversitesi'nin kurulması için başvuruda bulunmuş ve TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi. Fenerbahçe Üniversitesi'nin yanı sıra Ayvansaray Üniversitesi adıyla vakıf üniversitesi kurulmasını kabul etti.

Fenerbahçe Üniversitesi TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Üniversitesi'nin kurulması için başvuruda bulundu ve bu başvuru TBMM Genel kurulunda kabul edildi. Genel Kurul'da "Fenerbahçe Üniversitesi" ve "Ayvansaray Üniversitesi" aıyla 2 adet vakıf ünversitesi kurulması kararı alındı. Fenerbahçe Üniversitesi'nin içersinde Spor, Bilimleri Fakültesi; Sağlık Bilimleri Fakültesi; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; İletişim Fakültesi; Sosyal Bilimler Enstitüsü; Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Fen Bilimleri Enstitüsünden oluşacak.

 

Fenerbahçe'den teşekkür mesajı

Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Üniversitesi'nin kurulması'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul etmesinin ardından teşekkür mesajı yayınladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan mesajda şu ifadeler kullanıldı;

"Kulübümüzün uzun yıllardır projelendirdiği ve üzerinde çalıştığı, ülkemiz adına büyük bir önem taşıyan Fenerbahçe Üniversitesi'nin kurulması, 16 Kasım 2016 Çarşamba günü Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilmiştir.

Gelecek kuşaklara bırakacağımız önemli bir miras olan Fenerbahçe Üniversitesi'nin kuruluş sürecinde desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Binali Yıldırım ve ilgili bakanlıklar başta olmak üzere, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli nezdinde tüm Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul üyelerine ve Yüksek Öğretim Kurulu'na teşekkür eder, üniversitemizin Türkiye Cumhuriyeti'ne hayırlı nesiller yetiştirerek vatana ve millete faydalı olmalarını dileriz."

 

fenerbahçe üniversite ayvansaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Gece Vakti Sokakta Saldırdı | Saldırılan Kadın Polis Memuru Çıktı
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?
Cem Yılmaz Gösterisinin Biletleri İlk Dakikada Tükendi | Bilet Fiyatları Ne Kadar?