Sözleşmeli Öğretmenlik Adaylarının Mülakat Sonuçları Açıklandı

20 bin öğretmen adayının heyecanla beklediği mülakat sonuçları bugün açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, itiraz tarihi ve atama tarihlerinin detayları yazımızda.

Sözleşmeli Öğretmenlik Adaylarının Mülakat Sonuçları Açıklandı

15 bin söleşmeli öğretmen ve 5 bin dershane öğretmenin büyük bir heyecanla beklediği mülakat sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayınlanan sonuçlara aşağıdaki linkten ulaşanilirsiniz. 

2016 MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları

 

Sonuçlara İtiraz Etme

Sonuçlara itiraz edecek adaylar, itirazlarını 29 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. İtiraz sonuçları yine Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden 3 Ekim tarihinde duyurulacak. 

 

Öğretmen Atamaları 10 Ekim'de

18 ilde ve yüzlerce komisyon tarafından yapılan mülakat sınavları açıklandı. Mülakat puanlarının önemli olduğu ve esas alındığı atamalar 10 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Eğer adayların mülakat sınavı puanları eşit olması halinde, KPSS P121 puanı baz alınacak. 

 

MEB'ten Müjdeli Haber

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 5 bin sözleşmeli öğretmenin daha atayacaklarını dile getirildi.

 

Sözleşmeli Öğretmen Maaşları

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik maaşlarını hakkında tam olarak açıklamada bulunmasada, MEB'te maaş düzenlemesi için bir çalışma sürdüğü belirtiliyor. Düzenleme yapıldığı takdirde Doğu'da görev alan sözleşmeli öğretmenlerin tazminat adıyla 400 tl- 500 tl civarında bir ödeme düşünülüyor, bununla birlikte; maaş + tazminat + ek dersler + kurs ücreti + nöbet ücreti durumuda göz önüne alındığında yaklaşık  5 bin TL'ye yakın bir ücret alacaklar.

sözleşmeli öğretmen sınav sonuçları mülakat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi