Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

20 bin öğretmeni ilgilendiren, sözleşmeli öğretmenlik adaylarının başvuru sonuçları, aslında 28 Eylül yani bugün açıklanması bekleniyordu. Ancak Dershane öğretmenlerinin başvuru sürecinin sarkması nedeniyle, sonuçların yarın açıklanacağı düşünülüyor.

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

15 bin öğretmen ve 5 bin dershane öğretmeni ilgilendiren sözleşmeli öğretmenlik adaylarının mülakatları tamanlandı. Büyük bir heyecanla sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar için MEB'ten açıklama  geldi. 

 

Resmi Takvime Göre Bugün Açıklanacağı Yazılıydı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre 28 Eylül tarihinde yani bugün açıklanması beklenen sonuçların yarın açıklanacağı bildirildi. Sebebinin ise dershane öğretmen adaylarının başvuru sürecinin uzaması sebebiyle, sonuçların 29 Eylül'de açıklanacağı bildirildi.

 

Branşlara Göre Atanan Öğretmen Sayısı Farkedecek

Adaylar ve çevresi arasında, sözleşmeli öğretmen ihtiycaının fazla olması ile birlikte atamaların kesin olacağı gibi bir düşünce hakim oldu. Ancak branşlara göre atanacak öğretmen sayısında farklılık görülecek. Örneğin Türkçe ve Sınıf öğretmeni branşında atanacak öğretmenlerin sayısı daha fazla olurken, Tarih branşında atanacak öğretmen sayısı daha az olucak.

 

sözleşmeli öğretmenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi