Başbakan: "Darbe yapmaya geldiler, darbeyi yediler gerisin geri gittiler"

Kordsa Global ve Sabancı Üniversitesi Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunanların içeride hesap verdiklerini ve darbenin sebeplerini ortadan kaldıracak yapısal reformları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başbakan:

Kurtköy'de Kordsa Global ve Sabancı Üniversitesi Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış töreninde  Başbakan Yıldırım, kalkışılan darbe girişimine ilişkin, silahlı bir girişime silahsız halk karşı çıktığını ve darbenin sebeplerini ortadan kaldıracak yapısal reformları hakkında açıklamalarda bulundu.

 

BİR GÜN BİLE DURMAYACAKSINIZ

Darbe girişiminde Türkiye'nin büyük bir felaketle karşı karşıya geldiğini belirten Yıldırım, "Darbe yapmaya geldiler, darbeyi yediler gerisin geri gittiler. Şimdi içeride hesabını veriyorlar. Yağma yok. Bu ülkenin kazanımlarını, ülkenin kurumlarına kılcal damarlarına sızıp, bin bir türlü entrikalarla kapalı oyunlarla iradeyi ele geçirmeye bu millet müsaade etmedi. Darbe oldu. Olağanüstü Hal ilan ettik. İlk günden dedik ki Biz OHAL'i kendimize ilan ediyoruz, vatandaşa değil. Çünkü bu darbe girişimini başlatanlardan hesap sormamız lazım; en ağır şekilde... Hukukun, adaletin emrettiği her türlü hesabı sormamız lazım. Bu darbenin sebeplerini ortadan kaldıracak yapısal reformları, düzenlemeleri yapmamız lazım. Ve bu darbe girişimini başlatan terör örgütünün bütün bağlantılarını ortaya çıkarmak, devletle milletle ilişkilerini kesmek; bunun için OHAL'i ilan ettik. Ama iş alemimize dedik ki; 'Durmak yok yola devam.' Bir gün bile durmayacaksınız" dedi.

DHA

başbakan darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"