PokemonGO'da Yaralanan Pokemonlar Nasıl İyileştirilir?

Dünyayı sarsan PokemonGo oyununda pokemonları yakalıyor, eğitiyor ve savaştırıyorsunuz. Peki savaş sırasında yaralanan pokemonlar nasıl iyileştirilir?

PokemonGO'da Yaralanan Pokemonlar Nasıl İyileştirilir?

Pokemon Go ücretsiz bir uygulama olmasının yanında yakaladığınız Pokemonları eğitmeniz, yeni yetenekler kazanması ve seviye atlaması için savaşması gerekir.

YARALANAN POKEMONLAR İYİLEŞTİRME TAKTİKLERİ

Savaşan Pokemon yaralanırsa, kendi kendilerine iyileşemezler. Savaşı kaybetme durumun da hatta belki kazanma durumunda bile Pokemonlar hasar görüp yaralanabilir ve bayılabilir. Peki yaralanan Pokemon nasıl iyileştirilir ? Bu durumda yapmanız gereken Pokemon’unuzun iyileşmesi için özel eşyalarınızı kullanmanız gerekir.  Bunun içinse birkaç seçeneğiniz vardır.

Birincisi çantanızdaki mor iksirlerden birini kullanarak, bir diğeri ise Pokemon yükseltmek daha iyi bir yol ancak ufak bir HP artışı gerektirebilir. Oyun tamamen ücretsiz, ücret gerektiren sadece mor iksir alabilirsiniz. Pokemonlar Battle denilen GYM savaşları ile güçleniyorlar. Pokemonların evrimleşmesi ve savaşması durumları göz önüne alınacak olursa, yakalanan Pokemonu evrimleştirmek için şeker (candy) gereklidir. Hangi türe ait Pokemon geliştirmek istiyorsanız o tür için gereken şekerlerden toplamalısınız. Ayrıca şekerler Pokemonları güçlendirmek amacı da taşımaktadır. Daha sonralar da ise CP değeri en yüksek olan Pokemon şekerleri kullanmalısınız CP değeri yükselen Pokemon evrimleşerek sizin için savaşta en faydalı hale gelir ve bu şekilde hasar görmesi azalır.

 

POKEMONLAR NASIL GÜÇLENİR ?

Pokemonları güçlenmesi için Battle denilen gym savaşları var ancak bunun açılması içinde belli bir seviyeye gelinmiş olması gerekmektedir. Gym kısmında seviyeniz arttıkça savaştırabileceğiniz Pokemon sayısını da artırmış olacaksınız. Bunun için haritalarda gördüğünüz GYM’leri ele geçirmek için savaşmalısınız. Gym savaşlarında karşı rakip de gerçek oyuncudur. Ve şu an için Pokemon Go ‘da sadece Gym binalarında savaşlar yapılmaktadır. Pokemon’unuzun savaşarak güçlenmesi ve alacağı hasarı en aza indirmek için bu bölgelerde savaştırılması gerekir. Ancak olası durumlar da yukarıda belirttiğimiz mor iksirlerden kullanılması önerilmektedir. Şansınız bol olsun.

PokemonGO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"