Üniversite Öğrencileri İçin Yurt Başvuruları Başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda kalmak isteyen üniversite öğrencileri için başvuru süreci başladı. Başvurular hangi tarihe kadar sürecek ve nereden yapılabilecek? İşte cevapları.

Üniversite Öğrencileri İçin Yurt Başvuruları Başladı

2016-2017 eğitim öğretim döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne bağlı yurtlarda kalmak isteyen öğrencileri için başvurular başladı. Peki yurt başvuruları, nereden yapılacak vene zamana kadar sürecek?

KYK'ya ait yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler, 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 23.59'a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek.

e-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin nüfus cüzdanları ile herhangi bir PTT şubelerine giderek e-Devlet şifresi alabilirler. Hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek başvurulara ilişkin ayrıntılı bilgi, KYK'nın resmi internet sitesinde mevcut (www.kyk.gsb.gov.tr). 

Başvuru sırasında, 2016-ÖSYS ile örgün yüksek öğrenim programına kayıt yaptıran öğrencilerin "ÖSYM", 30 Haziran 2016 ve öncesinde bir örgün yüksek öğrenim programına kayıtlı olan öğrencilerin ise "ARASINIF" kutucuğunu işaretlemesi önem taşıyor.

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine e-Devlet üzerinden güncelleyebilecek. Başvuru sonuçları, yapılacak değerlendirmeler neticesinde "www.kyknet.gsb.gov.tr" internet sitesinden duyurulacak.


DHA 

yurt üniversite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mucize Doktor |
Mucize Doktor | "Aşk, Entrika, Zengin Kız, Fakir Oğlan" Klişelerinden Farklı Bir Dizi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi