LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

4 Ağustos günü sona eren LYS tercih sonuçlarının açıklanmasına az bir zaman kaldı. Üniversite kayıtlarının 15 ile 19 Ağustos arasında yapılacağı için LYS tercih sonuçların önümüzdeki hafta açıklanacağı düşünülüyor.

LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

LYS'de tercih yapan adayların heyacanlı bir bekleyiş içindeler. LYS tercih sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Üniversitelerin 15 - 19 Ağustos tarihleri arasında kayıt yapılacağı düşünülürse, henüz kesin bir tarih belirlenmesede sonuçların bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. 

LYS tercih sonuçları ÖSYM'nin kendi sayfasından öğrenilebilecek. Sonuç belgeleri basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Tercih sonuçları açıklandıktan sonra kayıt olmak için kısa bir süre kalıyor. Devlet üniversitelerine internet üzerinden kayıt  12 - 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.  Bu sürede kayıt yaptırmayanlar, hakkını kaybetmiş olacak.

Tüm kayıt işlemleri bittikten sonra, boş kalan kontenjanlar üniversiteler tarafından ÖSYM'ye bildirilecek. Ek yerleştirme tarihi ÖSYM tarafından açıklanacaktır.

 

lys ösym
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Vahşetin Ses Kaydına Ulaşıldı | Cemal Kaşıkçı Hunharca Katledildi
Nereden Akım Oldu Dediğimiz
Nereden Akım Oldu Dediğimiz "Falling Stars"